آبسردکن خانگی - اداری و انواع آن - وبلاگ زیمکالا

آبسردکن خانگی - اداری و انواع آن

اگر شما هم قصد خرید یک آبسردکن مناسب برای منزل، دفتر کار، مطب، شرکت یا فروشگاه خود را دارید، بد نیست قبل از خرید با انواع آن آشنا شوید. در این مقاله از مجله فروشگاه اینترنتی زیمکالا قصد داریم شما را با انواع آبسردکن بیشتر آشنا کنیم.

آبسردکن و انواع آن

انواع آبسردکن بر اساس آب ورودی

با توجه به شیوه انتقال آب ورودی به دستگاه می توان آن را به 2 دسته تقسیم کرد :

  1. آبسردکن منبع دار
  2. آبسردکن متصل به آب شهری

آبسردکن منبع دار

در این مدل از آب سرد کن ها یک منبع وظیفه تأمین آب مورد نیاز دستگاه را بر عهده دارد که عموماً بر روی آن نصب می شود و یا در برخی مدل ها به صورت مخفی داخل کابین (محفظه داخل پایه) تعبیه و قرار داده می شوند. پس از فشردن پدال یا دکمه آب سرد یا گرم، آب منبع پس از عبور از فیلترهای تصفیه آب تعبیه شده (در صورت مجهز بودن دستگاه به فیلتر) در اختیار شما قرار می گیرد.

انتقال آب در مدل هایی که منبع آب روی دستگاه قرار دارد با نیروی گرانش و در مدل های با منبع مخفی با استفاده از یک پمپ انجام می شود. از مزیت های این سری این است که اگر به هر دلیل در محل استفاده شیر آب شهری تعبیه نشده باشد و یا دسترسی به آب لوله کشی نداشته باشید به راحتی می توانید از آن استفاده نمایید، همچنین در صورت قطع شدن آب شهری نگرانی ای از این بابت نخواهید داشت.

انواع آب سردکن بر اساس منبع تغذیه آب ورودی

آبسردکن متصل به آب شهری

این مدل ها فاقد منبع آب می باشند و با استفاده از یک شلنگ به صورت مستقیم به آب شهری متصل می باشند. شیوه کار این دستگاه ها بدین صورت است که دارای مخزن نگهداری آب (معمولاً دارای 2 مخزن جداگانه، یکی برای آب سرد و دیگری برای آب گرم) بوده و آب لوله کشی شهری از طریق شلنگ متصل به دستگاه پس از عبور از فیلترهای تصفیه آب تعبیه شده (در صورت مجهز بودن دستگاه به فیلتر) وارد مخزن می شود.

می توانید با فشردن پدال یا دکمه های خروجی، آب سرد یا گرم تصفیه شده و گوارا را نوش جان کنید. از مزیت های این مدل هم این است که دیگر نیازی به حمل و نقل منبع های سنگین نخواهید داشت و به صورت مداوم به آب شهری متصل خواهید بود.

انواع آب سردکن بر اساس طراحی

آب سردکن ها را بر اساس نوع طراحی می توان به 2 دسته تقسیم کرد :

  1. آب سردکن ایستاده
  2. آب سردکن رومیزی

آبسردکن ایستاده

در مدل های ایستاده دستگاه دارای یک پایه که به صورت یکپارچه با آن طراحی شده اند می باشد، در نتیجه به راحتی می توانید آن را در هر گوشه ای از دفتر کار یا منزل خود قرار دهید و دیگر نیاز به میز یا پایه نگهدارنده نخواهید داشت. ارتفاع محصول نیز استاندارد و متناسب جهت کاربری روزانه می باشد. اما تعبیه پایه کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد :

  • آبسردکن یخچال دار
  • آبسردکن کابین دار
  • آبسردکن با منبع مخفی
آبسردکن های ایستاده و انواع مختلف آن بر اساس کاربرد کابین

آبسردکن یخچال دار

به جرأت می توان گفت بهینه ترین نوع استفاده از پایه در این مدل ها می باشد، چرا که شما در کنار خرید آب سردکن در واقع صاحب یک یخچال کوچک نیز می شوید. این یخچال کوچک و کاربردی که در قسمت پایین دستگاه و در داخل پایه آن تعبیه شده است به شما یک محفظه جمع و جور سرد جهت نگهداری انواع نوشیدنی ها و خوراکی هایی که نیاز به نگهداری در هوای سرد دارند را هدیه می دهد.

آبسردکن کابین دار

در این مدل ها نیز استفاده بهینه ای از فضای داخل پایه شده است و شما می توانید از کابین موجود بعنوان یک محفظه نگهداری استفاده نمایید. کابین تعبیه شده در این دسته معمولاً ظاهری شبیه به آب سرد کن یخچال دار دارند با این تفاوت که خبری از یخچال و کندانسور اختصاصی جهت سرد نگه داشتن دمای محفظه نیست.

آبسردکن با منبع مخفی

یکی دیگر از استفاده های جالب و کاربردی، تعبیه منبع آب داخل کابین یا پایه دستگاه می باشد که اصطلاحاً به آن منبع مخفی نیز گفته می شود. با توجه به اینکه منبع آب در این سری پایین تر از شیرهای خروجی قرار دارند، عمل انتقال آب با استفاده از پمپ تعبیه شده درون کابین انجام می شود.

آبسردکن رومیزی

این مدل ها همانطور که نامشان پیداست فاقد پایه هستند، در نتیجه دارای ارتفاع کمتری نسبت به مدل های پایه دار بوده و به راحتی بر روی انواع میزها یا پیشخوان ها قرار گرفته و قابل استفاده می باشند که اصطلاحاً به آن ها آب سردکن رومیزی گفته می شود. ارتفاع این مدل ها نیز معمولاً بین 50 تا 60 سانتی متر می باشد.

آبسردکن رومیزی و انواع آن

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم به معرفی اجمالی انواع آب سردکن های با کاربری اداری، تجاری و خانگی بپردازیم. شما می توانید با مطالعه دقیق این مطلب و با توجه به نیاز خود یکی از انواع مدل های موجود در بازار را انتخاب و خریداری نمایید.

همچنین شما می توانید انواع مدل های آب سردکن موجود در فروشگاه اینترنتی زیمکالا را از اینجا مشاهده نمایید و جهت خرید آبسردکن مورد نیاز خود با بهترین قیمت ها و تخفیف های ویژه فروشگاه اینترنتی زیمکالا اقدام نمایید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید از بخش تماس با ما یا شماره های پشتیبانی ذکر شده در پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.